•   Ücretsiz 1 YIL  teknik destek

Blog Yazıları

Öne Çıkan Makaleler

Google Arama Motoruna Site Ekleme

Google Arama Motoruna Site Ekleme

Süresi doldu

Site Ekleme işlemi ile dünyanın en büyük arama motorlarından biri olan Google’a web sitenizi kolayca ekleyebilirsiniz.

Web sitenizi Google’a ekleyerek, daha hızlı index almasını ve Google organik arama sonuçlarında daha hızlı listelenmesini sağlayabilirsiniz.

Özellikle yeni açılan web siteleri ve web sitelerinde gerçekleştirilen köklü değişikliklerde Google Site Ekle özelliğini kullanarak, Google’ın sitenizi ya da sitenizdeki değişiklikleri daha hızlı algılamasını sağlayabilirsiniz.

Sitemi Google’a Nasıl Eklerim?

https://www.google.com.tr/intl/tr/add_url.html adresinde “Google Site Ekleme” sayfasına giriş yapınız.

Belirtilen alanlara alan adınızı ve sitenizin sloganını ya da yaptığınız işle ilgili kısa bir bilgi yazınız ve “Adres Ekle” butonuna tıklayınız.

Web sitenizin adresini yazarken, eğer SSL sertifikası yüklü ise URL’inizin başında mutlaka HTTPS:// olarak yazınız. Google’a site eklemek için sadece ana domain yazılması yeterlidir. Google diğer tüm alt sayfalarınızı tarayacaktır.

ÖNEMLİ: Google’a site ekleme işleminden önce sitenizdeki sitemap.xml ve robot.txt dosyalarının düzgün yapılandırıldığından emin olunuz.

Google site ekleme işleminin ardından sizi Search Console sayfasına yönlendirecek ve sitenizi doğrulamanızı isteyecektir. Search Console Site Ekleme yazımızdan bu adımları takip ederek, sitenizi doğrulayabilirsiniz.

Bu işlemlerin ardında Google sitenizi en kısa sürede index'leyecek ve sitenizin SEO kalitesine göre sıralamalarda yer vermeye başlayacaktır. Bu işlemin ardından ne kadar sürede index'leneceği ile ilgili bir bilgi bulunmamaktadır. Google’ın Site Ekleme aracı ile ilgili yaptığı açıklama şu şekildedir;

Her taramada indeksimize yeni siteler ekliyor veya güncelliyoruz, ve sizi adresinizi eklemeye davet ediyoruz. Eklenen tüm adresleri indeksimize eklemiyoruz, ve ne zaman görünecekleri hakkında garanti veremiyoruz.

Lütfen http:// başlangıcı dahil olmak üzere tam adresinizi girin. Örneğin: http://www.google.com/. Ayrıca sayfanızın içeriğini tanıtan yorum veya anahtar kelimeler ekleyebilirsiniz. Bunlar sadece bizim bilgimiz için kullanılır ve sayfanızın Google’da nasıl indekslendiğini etkilemez.

NOT: Sadece üst-seviye sayfa gereklidir; her ayrı sayfayı teker teker eklemenize gerek yok. Tarayıcımız Googlebot, alt sayfaları bulabilir. Önemli: Google indeksini belirli aralıklarda yeniler, bu yüzden güncellenmiş veya kapanmış bağlantı eklemenize gerek yoktur. Ölü bağlantılar indeksimizin gelecek güncellemesinde silineceklerdir.

İlgili Makaleler

logo
logo

Kullanıcı İşlemleri

Bülten Aboneliği

Kampanyalarımızdan haberdar olmak için bültenimize abone olun, fırsatları kaçırmayın.

7/24 Destek Sistemi

  Sisteme Giriş

  Kullanıcı İşlemleri

   Hesap Bilgilerim
   Müsteri Hizmetleri
   Yardıma ihtiyacınız mı var? Hemen sorun!